Aktor podkreśla, że nie zamierza wybierać swoim dzieciom drogi życiowej, natomiast wspiera je w decyzjach, które podejmują i będą podejmować w przyszłości. Starszy syn aktora, Piotr, postanowił wykorzystać swoje atuty i sprawdzić się w modelingu. Ojciec kibicuje mu z całych sił i wierzy, że dla 21-latka będzie to niezwykle ciekawe doświadczenie.

Rafał Królikowski podkreśla, że syn wkroczył do show-biznesu bez niczyjej namowy. To była wyłącznie jego decyzja. W ubiegłym roku podpisał kontrakt z agencją Chili Models Piotra Czaykowskiego i zaczął stawiać pierwsze kroki w branży. Zdaniem aktora nie jest ważne, jakie zawody wybiorą jego synowie, ale czy będą szczęśliwi i konsekwentni w swoich wyborach.

– O karierze mojego syna trzeba by rozmawiać z nim, a jak ja się do tego odnoszę? Odnoszę się tak, jak każdy ojciec. Każde dziecko ma prawo do poszukiwań samego siebie, poszukiwań różnych możliwości, więc to jest naturalne – mówi agencji Newseria Rafał Królikowski, aktor.

Portfolio Piotra Królikowskiego niewątpliwie robi wrażenie. Chłopak ma duże predyspozycje, by zawojować świat mody. Jest niezwykle fotogeniczny, wysoki – 186 cm wzrostu – i ma idealne wymiary (95-70-90).

– Takie ma możliwości, coś takiego mu zaproponowano, więc daję mu wolną rękę, niech próbuje, niech poznaje świat, niech nabiera doświadczenia – mówi Rafał Królikowski.

Królikowski podkreśla też, że nigdy nie narzucał synom swojego zdania. Nie nastawiał się też na to, że pójdą w jego ślady i zajmą się aktorstwem.

– Nie planuję nic takiego. Co los przyniesie – zobaczymy – mówi Rafał Królikowski.

Rafał Królikowski ma jeszcze młodszego syna – 17-letniego Michała.