Szersza oferta specjalistycznych zabiegów medycznych, trzy nowocześnie wyposażone gabinety i komfortowa strefa wypoczynku – tak wygląda nowa klinika medycyny estetycznej Estimed, otwarta przy ulicy Mławskiej w Białymstoku. W dniu oficjalnego otwarcia klinika na kilka godzin zamieniła się w prawdziwe kasyno, rodem niczym z Las Vegas.


Blackjack i strusie pióra 

W gabinetach ustawiono profesjonalne stoły, przy których klientki kliniki mogły oddać się najbardziej popularnym hazardowym grom, takim jak ruletka, blackjack czy poker texasholdem. I nikomu nie przeszkadzał fakt, że grano fikcyjnymi banknotami – zabawa była jak najbardziej realna. Amarantowe strusie pióra, szampan i truskawki w czekoladzie, a do tego mnóstwo niespodzianek dla gości pozwalały przenieść się na chwilę w beztroską atmosferę lat 20. i 30.

- Taki też zamysł przyświecał nam przy realizacji tej inwestycji – chcieliśmy, by nasze klientki czuły się w tej klinice komfortowo, a jednocześnie swobodnie – jak u siebie w domu – mówi dr Ewa Gułaj, właścicielka Estimed. – Dlatego z jednej strony postawiliśmy na wysoki standard wystroju i wyposażenia,  a z drugiej na przyjazną, przytulną atmosferę. Kawa nie smakuje nigdzie tak, jak u nas – dodaje z uśmiechem właścicielka.

Klasy nowym pomieszczeniom nadaje też mała galeria obrazów, autorstwa białostockiego artysty, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych - Pawła Iwaniuka. Przy okazji otwarcia odbył się również wernisaż tej wystawy.

Nowoczesne wyposażenie i szersza oferta

Wraz z rozbudową kliniki zwiększyła się też liczba oferowanych zabiegów specjalistycznych, możliwych dzięki kontraktom zawartym z lekarzami – okulistą, ginekologiem i anestezjologiem. Wśród nowości jest m.in. chirurgiczne leczenie opadających powiek, zabieg powiększania i modelowania piersi poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej czy modelowanie sylwetki poprzez liposukcję strzykawkową –  wykonywane w znieczuleniu ogólnym.  Trzy nowe gabinety - okulistyczny, ginekologiczny i medycyny estetycznej, z których jeden ma bezpośredni dostęp do łazienki i prysznica, zostały wyposażone w wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt do wykonywania zabiegów.

- Odpowiedni, atestowany sprzęt to bardzo ważny element naszej działalności – podkreśla Ewa Gułaj. – Tanie zamienniki bowiem mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Takie innowacyjne urządzenia wykorzystywane są w Estimed m.in. do wykonywania zabiegu radioferencji iniekcyjnej ThermiRF.  Kontrolowane termicznie, fale radiowe podawane od wewnętrznej strony skóry stosowane są w leczeniu tzw. obszarów trudnych, m.in. zwiotczałych podbródków, a także zewnętrznych defektów kobiecych narządów płciowych i nietrzymania moczu (ThermiVa).

Estimed dysponuje też aparatem Fenix carboxytherapy, stosowanym w karboksyterapii - przełomowej metodzie leczenia m.in. niewydolności żylnej nóg, obrzęków i zmian naczyniowych z wykorzystaniem gazu CO2. Alternatywą jest system Veinwave – jedyne na rynku urządzenie wykorzystujące zjawisko termokoagulacji, stosowane do bezbolesnej  likwidacji nawet najmniejszych „pajaczków”, bez ryzyka powstania blizn i przebarwień.

Z kolei medyczny generator plazmy pozwala leczyć opadające powieki, nawisy i zmiany skórne bez skalpela i igieł – za pomocą mikrowiązki plazmy. Nowym zabiegiem jest też peeling plazmowy, znakomity w leczeniu trądziku. Dzięki rozbudowie, oferta Estimed została poszerzona także o zabiegi kosmetyczne i SPA. Stworzono też nowe miejsca pracy m.in. dla pielęgniarki i kosmetyczki.

Estimed w Białymstoku

Estimed działa w Białymstoku od kilku lat i stale się rozwija. Po przeprowadzce kliniki na Mławską, w dotychczasowym gabinecie przy ul. Sienkiewicza rozpoczyna działalność Centrum Leczenia Osoczem. Właścicielka firmy – Ewa Gułaj jest doktorem nauk medycznych, praktykującym geriatrą i internistą. Swoją działalność na gruncie medycyny estetycznej traktuje jako hobby i interesujące wyzwanie. Brała udział w wielu szkoleniach, a jej umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty.

- Wychodzę z założenia, że gruntowna wiedza to podstawa w każdej dziedzinie medycyny – mówi Ewa Gułaj. – A ponieważ medycyna estetyczna to nie tylko „botox” i wypełniacze, staram się na bieżąco przyswajać wiedzę na temat zabiegów, które wykonuję swoim pacjentkom.

Dr Ewa ma już swoją wierną klientelę, która docenia jej wiedzę i doświadczenie, ale też specjalistyczne zabiegi, z których wiele profesjonalnie można wykonać tylko w Estimed.

- Cenimy Estimed za to, że dba o kobietę od stóp do głów, a przy tym jest firmą uczciwą i rzetelną – mówią Joanna i Ewa, klientki kliniki. - Bardzo ważne, że pacjentami zajmuje się lekarz specjalista, który jest w stanie udzielić nam wyważonej i odpowiedzialnej porady, weryfikowanej nie tylko z punktu widzenia estetycznego, ale przede wszystkim z medycznego. Właścicielka jest prawdziwą pasjonatką tego co robi, a jej wiedza plus profesjonalne urządzenia dają pewność dobrze wykonanych usług. To zdecydowało, że wybrałyśmy tę klinikę.