Wypełnianie ubytków tkankowych, zwiększenie produkcji kolagenu czy poprawa elastyczności skóry to tylko nieliczne zastosowania mezoterapii, coraz popularniejszej w medycynie estetycznej. Na czym polega ten zabieg i w czym jeszcze może nam pomóc?

Skuteczna rewitalizacja

Mezoterapia najczęściej kojarzona jest z rewitalizacją skóry. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? - Rewitalizacja to przede wszystkim stymulacja komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny - składników odpowiadających za młody i zdrowy wygląd, których ilość wraz z wiekiem maleje. Brak odpowiedniego odżywienia i nawilżenia wpływa na wygląd i jakość naszej skóry, dlatego warto skorzystać z zabiegów, odżywiających skórę, poprawiających metabolizm komórek, pobudzających produkcję kolagenu i elastyny oraz mikrokrążenie skóry - tłumaczy lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki Vesuna.

Obszary wsparcia

Skóra twarzy, dłoni, szyi lub dekoltu to obszary, na które skutecznie działa mezoterapia. W trakcie zabiegu w problematyczny obszar skóry aplikowany jest preparat, wzbogacony o substancje odżywcze, m.in. witaminy, aminokwasy, enzymy czy pierwiastki śladowe, tj. krzem i kwas hialuronowy, znajdujące się w m.in. w organicznej linii produktów  Neauvia.

Spowolnienie procesów starzenia skóry, poprawienie jej napięcie, likwidacja obrzęków, cieni pod oczami, kurzych łapek, zmarszczek mimicznych czy wypełnienie ubytków tkanek miękkich na policzkach - z tymi wszystkimi niedoskonałościami poradzą sobie wypełniacze.

Odpowiednia implementacja

Oprócz odpowiednio dobranych składników o skuteczności zabiegu decyduje też sposób implementacji odżywczego preparatu. - Zabieg polega na aplikacji indywidualnie dobieranego preparatu bezpośrednio w obszar, który chcemy skorygować. Dzięki temu jest on precyzyjnie implementowany i równomiernie rozmieszczany w skórze.

Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem wypełniaczy w naturalny sposób wyrównuje, znacząco odświeża oraz nawilża skórę, a dodatkowo wspomaga powstawanie nowych włókien elastycznych i kolagenowych, dzięki czemu zregenerowana skóra wygląda młodziej i nabiera zdrowszego, bardziej świetlistego wyglądu - wyjaśnia lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.